Marek Mojzík

 • » Úvod
 • » Hry
 • »

  Kvadragon

 • Kvadragon je logická hra pro windows, remake legendární hry Hexxagon.

  Princip hry

  Hra je určena pro 0 - 2 osoby. Hraje se na obdélníkovém hracím poli, na obdélníkových políčkách. Hráči mají na začátku hry minimálně jednu figurku. Jakmile si hráč, jenž je na tahu, kliknutím vybere figurku, kterou chce hrát, okamžitě se mu barevně označí okolní políčka, kam s ní může táhnout. Může jít na bližší políčka, kam se figurka rozmnoží (zkopíruje se) nebo na vzdálenější políčka, kam figurka skočí (přesune se). Pokud se takto dostane nějaká figurka k soupeřově figurce, "přebarví ji" (přivlastní si ji). Tím tah končí a hraje druhý hráč. Hra končí po zaplnění všech volných políček figurkami. Jestliže už některý z hráčů nemůže hrát, zbytek hracího pole se zaplní soupeřovými figurkami. Vyhrává hráč, který má na konci hry více figurek.

  Před začátkem samotné hry si můžete vybrat hrací pole, barvu (na výběr je celkem 125 barev) a tvar figurky (na výběr je 8 tvarů) a inteligenci hráčů (PC Génius, PC Profesionál, PC Začátečník nebo člověk libovolného jména, kterému lze nastavit čas na hru). Můžete se také podívat na záznamy výsledků her a procentuální úspěšnosti jednotlivých hráčů.

  Je FREEWARE. Můj e-mail kvadragon@atlas.cz čeká na Vaše dotazy, jenž se týkají této hry. Tam mi, prosím, také hlašte sebemenší chybičku, kterou najdete. Potěšil by mě i dopis o Vašich úspěších při hře s nejlepším počítačem. Potěšil by mě jakýkoliv dopis.

  Hardwarové nároky

  Minimum :Funkční oko, ruka (nebo noha), 1 částečně funkční mozek, nějaký počítač
  Doporučeno :Funkční oči, uši, ruce, libovolný počet mozků, dobrý počítač. Doporučuji také rozlišení 800×600 a vyšší s HighColorovou hloubkou barev.