Marek Mojzík

 • » Úvod
 • »

  Historie webu

 • 06.01.2004

  Založil jsem s kolegou Kořínkem designerskou skupinu Eyeline.cz a nyní se věnuji tvorbě webů na zakázku. Zatím se mi v této oblasti dostatečně daří. Tyto mé osobní stránky prosím nepovažujte za vzorový příklad mé tvorby :-)

  Práce na Hafíkovi 2 byly během roku 2003 několikrát začaty a opět pozastaveny. I přesto jsem pořád odhodlán ho dokončit. Bohužel mi na něj nezbývá moc času.

  Co je tu dál nového? Popis dalších dvou započatých projektů (dokončení nejisté) - UniTagger a K3.

  29.12.2002

  Hafíkův web se vyvinul v profesionální stránky našlapané informacemi. Trošku jsem upravil tyto stránky. A propos - nechcete někdo sponzorovat Hafíka 2?

  Už jsem se zmátořil z návalu učiva třeťáku a začali se mi v hlavě rodit nové nápady. Už mám reálně promyšlené dva (možná i komerční) projekty.

  Moje hra BecherSlide (www.czech-ware.net?becherslide) vyhrála 4. místo v soutěži Becher Game 2002.

  01.09.2002

  Už je to rok, co jsou tyto stránky na doméně czech-ware.net... První výročí v brzké době oslavíme změnou designu úvodních stránek.

  Na Hafíkově webu se skoro nic neděje, ale můžete se tam dočíst o připravovaných novinkách Hafíka 2.

  17.07.2002

  Podle požadavků Filipa Rese jsem inovoval program WallChanger, nyní si na jednom PC každý uživatel (uživatelský profil ve Windows) může nastavit jiný plán změny tapet.

  Vydání plné verze Hafíka 2 neustále odkládám... I profesionální programátoři se s tvorbou očekávaných produktů loudají, nechtějí nic uspěchat. Například přehrávač WinAMP3 je ve stádiu betaverze už téměř rok, to já budu v případě Hafíka 2 určitě rychlejší :-). Až se do toho pořádně pustím, tak to dotáhnu... dotáhnu to ještě k poslední betaverzi a pak hru už skutečně vydám. Stále zaostává zvuková část hry, můžete-li mi s tím nějak pomoci, pomožte prosím.

  23.06.2002

  Po delší odmlce je tu konečně něco nového. Sice je to opět jen betaverze, ale už teď je značně lepší, než její předchůdce - nový externí editor komnat pro Hafíka je reakcí na četné návrhy na zlepšení starého interního editoru a je ho možné používat jak k tvorbě komnat pro Hafíka 1 tak pro betaverze Hafíka 2.

  Vydání plné verze Hafíka 2 sice pořád oddaluji, ale ujišťuji vás, že ji jednou určitě vydám :-)  Máte-li nějaké ne-rychlostní připomínky k betaverzím, napište včas...

  19.05.2002

  Třetí betaverzi Hafíka 2 najdete na Hafíkově webu.

  12.05.2002

  Chcete si koupit multimediální klávesnici?

  Stáhněte si raději můj nový program MMKey.

  02.05.2002

  Máte-li rádi logickou hru Reversi, určitě si stáhněte v sekci download mé zpracování její šestiúhelníkové verze.

  28.04.2002

  Na novém Hafíkově webu si můžete stáhnout druhou betaverzi Hafíka 2.

  Rovněž se chystám vyrobit hlavolam Pentomino a remake Atomic Bombermana (ale to až v daleké budoucnosti).

  24.03.2002

  Dnes zde nenajdete nic nového ke stažení, ale můžete se pokochat novým designem.

  Na stránkách Hafíka je 7 nových sad komnat.

  03.03.2002

  Programování dvou her současně není problém, proto zde tento týden opět  najdete nové alfaverze Hafíka 2 i Zonexu.

  24.02.2002

  Co si stáhnete dřív, první alfaverzi Hafíka 2 nebo druhou alfaverzi Zonexu? :-)

  03.02.2002

  Včera jsem slíbil v brzké době betaverzi Hafíka 2. 

  Dnes si ale můžete stáhnout alfaverzi nové hry Zonex!

  02.02.2002

  Po delší době tu mám betaverzi nové hry - Megaron.

  Připravuji první betaverzi Hafíka 2.

  13.01.2002

  Tento týden jsem se věnoval (spolu se spolužákem Kořínkem) předělávání designu hlavních stránek czech-ware.net.

  S Hafíkem 2 jsem moc nepokročil.

  04.02.2001

  Prezentační hru Zonex nikdo vyrobit nechce... to je ale škoda, protože to bude velmi pěkná hra. Opravdu nemá nikdo zájem? Nabídka prodloužena do 31.01.2001.

  Připravuji Hafíka 2.

  27.12.2001

  Nyní si můžete vložit MouseTail na své www stránky! Jak na to? Mrkněte se na stránku MouseTailu.

  09.12.2001

  Nechcete vyrobit prezentační hru? Zonex vám udělá reklamu po celém internetu.

  02.12.2001

  Další můj rychlovýtvor jsem docela originálně nazval Pegged4 (stejně originální jsou i pravidla hry :-)).

  Na stránkách Hafíka toho docela dost přibylo.

  18.11.2001

  Dokončil jsem Oktagon.

  Skončila Hafíkova soutěž s časopisem CHIP.

  11.11.2001

  Další betaverze Oktagonu 0.9 přináší řadu zlepšení. Zřídil jsem internetové stránky Oktagonu (odkaz je v dolním proužku), stojí už teď za návštěvu, ačkoli tam toho moc ke čtení zatím není.

  Update stránek Hafíka - to už je samozřejmost. Opět přibylo pár komnat, pár soutěžních výsledků...

  28.10.2001

  Oktagon 0.85 nabízí možnost změny typu hry na Kvadragon.

  Naskriptoval jsem známkování u Hafíka.

  21.10.2001

  Oktagon 0.83 - konečně při hře uvidíte, kolik máte figurek. 

  Update stránek Hafíka jsem opět odložil na příští týden...

  14.10.2001

  Další nová betaverze Oktagonu, tentokrát už verze 0.8. Zvětšil jsem úvodní okno, změnil výběr figurky a přidělal základní umělou inteligenci.

  Kvůli Oktagonu teď trochu zanedbávám stránky Hafíka, aktualizuji je až příští týden v sobotu.

  07.10.2001

  Nová betaverze Oktagonu 0.75 už obsahuje i animace přebarvování figurek.

  Také jsem vyrobil "školní" program Počty 2001.  

  30.09.2001

  V rychlosti jsem vyrobil betaverzi nové utility XPanel.

  29.09.2001

  Změnil jsem vzhled svých stránek, ten webdesign se mi nějak začíná líbit. 

  Nabízím tvorbu www prezentací!

  15.09.2001

  V sekci Download najdete první betaverzi Oktagonu !!!

  02.09.2001

  Vítejte na nové doméně! Během tří měsíců bych měl definitivně rozhodnout, zda budou stránky na nestabilním Quicku (omlouvám se všem, kteří je neviděli) nebo na velmi profesionálním placeném serveru od společnosti PES (www.pes.cz) spolu se stránkami kolegů "Formulkářů". Myslím, že ale zůstanu tady. Pro případ, že byste tyto stránky někdy nenašli na adrese www.czech-ware.net, odkaz na skutečné umístění určitě najdete na původní adrese www.mojzik.zde.cz.

  28.08.2001

  A je tu další hra! Tedy ne tak úplně, je tu jen trochu povídání o tom, že bude další hra - Oktagon. Je na co se těšit, brzy tu bude i nějaká ta betaverze. Kvadragon se dočkal pokračování s lepší grafikou, lepším ozvučením, lepší taktikou, podporou čtyř hráčů a možná i síťové hry!

  Krom toho - pořád se děje něco nového na stránkách Hafíka, pár lidí už prošlo Hafíkovu sadu. Vypadá to, že ho teď hraje více Slováků než Čechů.

  16.08.2001

  Skoro nic nového. Akorát Hafík je teď jednoduše přeložitelný do kteréhokoliv jazyku. V současnosti je už k dispozici český, slovenský a anglický překlad. Spolu s anglickým překladem jsem zřídil anglickou verzi Hafíkových stránek : www.hufeek.zde.cz.

  Také vyrábím jednoduchý textový editor, perfektní náhražku windowsového Notepadu.

  24.07.2001

  Dnes tady konečně po delší době přibyl nový program. Jmenuje se MouseTail a je to velmi pěkná hračička. Vřele doporučuji. Zatím jsem nenašel nikoho, komu by se nelíbil.

  Hafík v1.1 je hotov. V nové verzi už neuvidíte nikdy hlášku "Nelze restartovat..." ! Informace o dalších vylepšení najdete na stránkách o Hafíkovi.

  Stránky ve Flashi dělat nebudu.

  09.07.2001

  Téměř nic nového. Hledám si všemožně způsoby, jak si vydělat na nový 19" monitor a pracuji na lepším designu stránek. To, co tu vidíte, je už asi definitivní podoba HTML verze mých stránek a kromě této podoby tu někdy bude možná i verze stvořená ve Flashi. 

  Ještě je pár updatů u Hafíka.

  13.06.2001

  Dokončil jsem další 2 malé utilitky, ale momentálně neznám žádný jednoduchý způsob, jak je sem na internet dostat. Můj zastaralý modem totiž pasuje jen do ISA slotu a tím pádem ho do nové základní desky nenarvu. O prázdninách plánuji alespoň jednu logickou hru, pár utilitek a dokončení jednoho nadějného sharewaru. Možná i trošičku vylepším vzhled stránek.

  O Kvadragonu mi stále chodí dopisy od lidí, kteří nepochopili pravidla. Nenapadá někoho nějaké dobré srozumitelné vysvětlení této hry? Moc by to některým pomohlo.

  Hafík 1.0 prý někdy padá. Pokud se Vám to též stalo, napište mi, prosím, podrobnosti. Rád bych našel chyby a opravil je. Sám jsem měl možnost Hafíka odzkoušet na minimálně třech zcela odlišných počítačích a všude fungoval bez problémů. Jestliže Vám Hafík nejde vůbec, máte asi určitě nesprávnou verzi run-time knihoven Visual Basicu.

  20.05.2001

  Můj pět let starý počítač Cyrix 110 MHz už konečně zmizel z mého stolu. Nahradil jsem ho trošičku rychlejším Duronem 800 MHz. Chvíli mi bude trvat, než se aklimatizuji, proto tu dnes nepřidávám žádný nový program. Jediná změna je na stránkách o Hafíkovi. Objevily se tam nové komnaty, které jsem dokonce nedělal já.

  18.04.2001

  Hafík je hotov! Založil jsem speciálně pro něj stránky http://hafik.zde.cz. Na těchto stránkách je i nápověda a pár soutěží.

  Rovněž jsem bleskurychle stvořil program na námět mého spolužáka Kořínka - WallChanger.

  Opravil jsem obě dvě chyby na downloadovací stránce. Piano nešlo stáhnout a SBA také ne.

  Rád bych se omluvil všem lidem, kteří nenašli uvnitř Kvadragonu nápovědu (ona tam taky žádná není), napsali mi a já jim toho moc neodpověděl. Pravidla zde, na mých stránkách, mi připadají srozumitelná, ale poměrně stručná. Když jsem já poprvé, v roce 1995, viděl Hexxagon, nevěděl jsem, jak se hraje, a nápověda u něj také nebyla. Princip Kvadragonu je opravdu jednoduchý. Kdybyste neznali pravidla deskové logické hry např. Dámy, nemyslíte, že byste je po takových pěti, deseti hrách s někým, kdo je zná (např. počítač), sami odvodili a pochopili? Stejně tak je to s Kvadragonem.

  25.03.2001

  Hafík beta4 přináší několik novinek : bláto, rostoucí zeď a nová zajímavá potvora - moucha. Zároveň jsem předělal kus jádra hry, takže kameny se chovají trošku jinak, než se chovaly (teď jsou přesně jako v Boulder Dashi), a potvory explodují. Tentokrát je už ale exploze vidět (stejně jako v BD). Přidal jsem také funkci pro záznam hry - hru lze uložit do souboru a ze souboru zpětně přehrát. Tímto způsobem budu moci (a nejen já) jednoduše uveřejňovat řešení komnat. A interní nápověda (v plné verzi) s využitím této funkce bude určitě velmi názorná a srozumitelná.

  15.03.2001

  S dokončením Hafíka ještě chvíli počkám. V dohledné době bych se měl zbavit velmi starého Cyrixe (110 Mhz) a koupit si Durona (kolem 800MHz). Pak udělám ještě jednu, definitivně poslední, betaverzi. Plnou verzi dokončím, až mi přijdou minimálně tři maily o chybách v betaverzi. Kvadragon se mi podařilo naprosto dokončit vlastně až ve verzi 1.55, ty předchozí jsem měl raději nazvat betaverzemi, protože chyb v nich bylo (na plnou verzi) poměrně dost. U Hafíka chci mít jistotu, že verze, kterou pustím dále do světa, bude bez chyb. Napište mi, prosím.

  A ještě bych zapomněl - nedoporučuji ve třetí Hafíkově betaverzi v editoru tvořit nějaké větší sady komnat; formát souboru, ve kterém je sada uložena, budu ještě upravovat a komnaty vyrobené v poslední betaverzi nebudou kompatibilní s komnatami vyrobenými v příští betaverzi.

  25.02.2001

  Již třetí betaverze Hafíka zpřístupnila hráči editování komnat. S vnitřním editorem jsem já stihl udělat za pár minut celkem solidní sadu komnat, která neznalé hráče trochu zasvětí do pravidel. Máte-li nějaké připomínky k této už poslední betaverzi Hafíka, napište mi, prosím.

  18.02.2001

  Aktualizoval jsem JoyMouse, Vzkaz, 6~Hledání min a Kvadragon, protože jsem pozměnil celou sekci Download. Ke stažení jsou teď zvlášť programy a zvlášť potřebná knihovna, která byla původně přibalena u každého programu.

  Dále jsem dokončil StartButton Animator a bleskurychle začal i dokončil program Piano. Další hotový program Zámek jsem si omylem zamknul, tudíž tu bude až příště.

  Budu velmi vděčný za jakýkoliv dopis.

  10.02.2001

  Dokončil jsem druhou betaverzi hry Hafík. Už je částečně ozvučená a je pozměněn formát komnat. Budu velmi vděčný za jakýkoliv dopis.

  Kvadragon v1.55 byl pěkně zrecenzován na GameWebu.

  03.02.2001

  Dokončil jsem první betaverzi hry Hafík. Budu velmi vděčný za jakýkoliv dopis.

  27.01.2001

  Přidal jsem pár stránek o projektech, které ještě nejsou hotové, takže víte, na co se můžete těšit. A vzhledem k tomu, že Chomutovsko má chřipkové prázdniny, možná se zde pár nových věcí ke stažení objeví už do konce příštího týdne.

  21.01.2001

  Slíbený termín aktualizace jsem předstihl o 4 minuty. Kvadragon 1.55 už je tu. Hráč má na výběr až 8 tvarů figurek. Menu už nevypadá jako menu, ale jako tlačítka titulku okna. Okno hry se nechá zmenšit i zvětšit. Hra je dostupná i v (možná srozumitelné) angličtině zde. Vejde se na pouhou jednu disketu.

  14.01.2001

  Kvadragon v1.41 vyšel na CD Český Výběr 4 od firmy Špidla Data Proccessing (děkuji).

  Už mám hotovou verzi 1.55, ale zatím tu není ke stažení. Snad příští týden.

  Co bude v této verzi nového? Musel jsem reagovat na žádost většiny dopisů (jednoho), které se týkaly Kvadragonu a upravil jsem vzhled menu. Teď vlastně už ani jako menu moc nevypadá. Instalačka verze 1.55 se bude vejít na jednu JEDINOU disketu.

  Měl by někdo zájem o internetovou verzi? To je asi zbytečná otázka, když stejně nikdo neprojevuje, že by měl zájem o verzi neinternetovou.

  Napište mi, PROSÍM, Vaše připomínky.

  25.11.2000

  Je tu nová logická hra s poněkud zvláštním jménem 6~Hledání min. Z názvu se nechá odvodit, že se asi v této hře budou hledat miny a že bude mít něco společného s číslem 6.

  Za tři měsíce existence stránek mi naspsali pouze tři lidé! Mám to snad chápat tak, že se mezi více než pěti tisíci lidí s Kvadragonem staženým v počítači, nenajde ani jediný puntičkář, který by našel chybičku? Je Kvadragon tak bezchybný?

  Program Vzkaz už funguje dobře.

  04.11.2000

  Zjistil jsem, že při vychytávání drobných mušek jsem omylem přidělal pár velkých much, tudíž se omlouvám každému, kdo si stáhl 03.11. verzi 1.5 s celkem velkými chybami, dnes už tam nejsou. Poprvé už také fungují statistiky bez problémů.

  03.11.2000

  Dokončil jsem Kvadragon v1.5. Překopaná grafika a možnost nastavení času na hru pro lidské hráče - to jsou hlavní změny. Bohužel tato nová verze není kompatibilní s uloženými statistikami předchozích verzí a proto je smaže.

  28.10.2000

  Kvadragon vyšel na CD počítačového časopisu Chip.

  27.09.2000

  Kvadragon a další programy jsem poslal společnosti Špidla data processing, která mi sama nabídla jejich zveřejnění na CD "Český výběr", takže si ho nemusíte zdarma stahovat, ale můžete si ho koupit.

  15.09.2000

  V Kvadragonu bylo několik chybiček, kterých si stejně nikdo dříve nevšiml. A ani si jich nevšimne, protože tam už nejsou.

  13.09.2000

  Kvadragon byl poprvé více rozšířen pomocí serveru http://plnehry.cz, kde byl i zrecenzován.